Çift Sıra Kanatlı ve Çift Sıra Kanatlı + Damperli

Çift sıra kanatlı menfezler havalandırma sistemlerinde üfleme kanallarında kullanılır, kanatlar yatay eksende hareketlidir. Özel olarak haddelenmiş 6063 alüminyum profil den imal edilmiştir, standart kaplama işlemi Ral 9010 ve 9016 renk kodlarında elektrostatik toz boyama ile yapılmaktadır, talebe göre diğer renkler ve eloksal kaplama da yapılabilmektedir. Standart olarak vidalı üretilir. Menfez damperi aksesuarıdır

Tek Sıra Kanatlı ve Tek Sıra Kanatlı+Damperli Menfezler

Tek sıra kanatlı menfezler havalandırma sistemlerinde emiş kanallarında kullanılır, kanatlar yatay eksende hareketlidir. Özel olarak haddelenmiş 6063 alüminyum profil den imal edilmiştir, standart kaplama işlemi Ral 9010 ve 9016 renk kodlarında elektrostatik toz boyama ile yapılmaktadır, talebe göre diğer renkler ve eloksal kaplama da yapılabilmektedir. Standart olarak vidalı üretilir. Menfez damperi aksesuarıdır

Kare Petek Menfezler

Kare petek menfezler havalandırma sistemlerinde emiş menfezi olarak kullanılır. Özel olarak hadde edilmiş 6063 alüminyum profilden imal edilmiştir, standart kaplama işlemi Ral 9010 ve 9016 renk kodlarında elektrostatik toz boyama ile yapılmaktadır, talebe göre diğer renkler ve eloksal kaplama da yapılabilmektedir. Standartta vidalı üretilir, çerçevede delik istenmez ise mandal veya yay sistemli olarak üretilmektedir.

Lineer Menfezler

Lineer menfezler havalandırma sistemlerinde ağırlıklı olarak fan-coil ve radyatör üstlerinde kullanılmakta olup uygulamada üfleme ve emiş menfezi olarak ta kullanılabilmektedir. Özel olarak hadde edilmiş 6063 alüminyum profilden imal edilmiştir, standart kaplama işlemi Ral 9010 ve 9016 renk kodlarında elektrostatik toz boyama ile yapılmaktadır, talebe göre diğer renkler ve eloksal kaplama da yapılabilmektedir. Standartta vidalı üretilir, çerçevede delik istenmez ise mandal veya yay sistemli olarak üretilmektedir. Menfez damperi, plenum kutusu ve kör kasa aksesuarlarıdır.

Perfore Menfezler

Perfore menfezler havalandırma sistemlerinde emiş ve üfleme menfezi olarak kullanılmaktadır. Çerçeveleri özel olarak hadde edilmiş 6063 alüminyum profilden imal edilmiştir, menfez kısımları perfore DKP saçtan üretilmektedir, standart kaplama işlemi Ral 9010 ve 9016 renk kodlarında elektrostatik toz boyama ile yapılmaktadır, talebe göre diğer renkler ve eloksal kaplama da yapılabilmektedir, debi reglaj damperleri alüminyum profilden zıt kanatlı veya paralel kanatlı olarak üretilebilir.

Kapı ve Duvar Transfer Menfezleri

Transfer menfezler havalandırma sistemlerinde bir taraftan bakıldığında diğer tarafın görünmemesi özelliği ile mahaller arası hava transferinde kullanılmaktadır. Özel olarak hadde edilmiş 6063 alüminyum profilden imal edilmiştir, standart kaplama işlemi Ral 9010 ve 9016 renk kodlarında elektrostatik toz boyama ile yapılmaktadır, talebe göre diğer renkler ve eloksal kaplama da yapılabilmektedir.

Yuvarlak Kanallar için Çift Sıra Kanatlı Damperli ve Dampersiz Menfezler

Yuvarlak kanal menfezleri Havalandırma sistemlerinde hava miktarını ayarlamak amacı ile kullanılır. Özel olarak hadde edilmiş 6063 alüminyum profilden imal edilmiştir, standart kaplama işlemi Ral 9010 ve 9016 renk kodlarında elektrostatik toz boyama ile yapılmaktadır, talebe göre diğer renkler ve eloksal kaplama da yapılabilmektedir. Standart vidalı üretilir. Menfez damperi ve saptırıcı kanatlar aksesuarlarıdır.

Kontrol Kapakları

Kontrol kapakları kanal içinde uygulaması gerçekleştirilmiş hava iklimlendirme ekipmanlarının örneğin hava ısıtma ve soğutma, hava debi kontrol cihazları, gibi kontrollerinin ve bakımlarının yapılması amacı ile kullanılmaktadır. Standart üretim ölçüleri dışında müşteri talebi ölçülerinde özel boyutlara üretilebilmektedir. Kasa özel olarak hadde edilmiş 6063 alüminyum profilden imal edilmiştir, standart kaplama işlemi Ral 9010 ve 9016 renk kodlarında elektrostatik toz boyama ile yapılmaktadır, talebe göre diğer renkler ve eloksal kaplama da yapılabilmektedir, kapak kasa boyutuna göre mukavemet sağlayacak kalınlıkta saçtan üretim yapılır.

Lif Tutucu Menfezler

Lif tutucu menfezler havalandırma sistemlerinde mahalden çekilen hava içerisinde bulunan lifleri tutmak amacı ile kullanılır özellikle hava kalitesinin arttırmak için uygulandığı sektörler tekstil üretimi, gıda üretimi ve sağlık sektöründeki ameliyathane gibi temiz hava ihtiyacı olan ortamlardır. Tekstil sektörü in istenen DIN 4185’e uygundur. Talebe göre yuvalarına vida veya yay ile monte edilecek şekilde üretilebilmektedirler.