Hücreli Mutfak Aspiratörleri

Mutfak egzoz havasındaki yağlı ve kirli havayı temizlemek ve atmosfere daha sağlıklı bir hava atmak için kullanılan havalandırma ekipmanlarıdır.

Büyük restoranlardan ve yemek alanlarından atılan yoğunlaştırılmış ve kokulu mutfak egzozları, bu alanlarla iç içe bulunan konut, ofis ve otel mahallerindeki insanların günlük fonksiyonlarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Ayrıca yemek pişirme esnasında açığa çıkan yağ, is ve kurum gibi maddelerin, bir önlem alımadığı sürece, kanallarda ve tahliye ekipmanlarında birikmesi de, ilerleyen zamanlarda yangın riskini yüksek seviyelere çıkarmaktadır. Yangın riskinin yanı sıra emiş fanı ve filtrelerin hızla dolmasına, kanalların hızla kirlenmesine ve dolayısıyla sarf maliyetlerinin hızla yükselmesine sebebiyet vermektedir.

Mutfak egzozlarından yayılan kokunun yarattığı olumsuz koşullar ile kanallarda ve tahliye ekipmanlarında biriken yağın önlenebilmesi için Hücreli Mutfak Aspiratörleri kullanılmalıdır. Bu üniteler koku yaratan yağ v.b. partikülleri tutarak şehir havasına atılmasının önüne geçmektedir.