Dikdörtgen Kesitli Debi Reglaj Damperleri

Dikdörtgen kesitli debi reglaj damperleri havalandırma sistemlerinde dikdörtgen hava ayar elemanı olarak kullanılır. Kanatlar özel olarak haddelemiş 6063 alüminyum profil, kasa ise galvaniz sacdan imal edilmektedir. Montajı cıvatalı olarak yapılmaktadır. Kumanda motoru aksesuarıdır.

Dairesel Kesitli Debi Reglaj Damperleri

Dairesel kesitli debi reglaj damperi havalandırma sistemlerinde yuvarlak hava kanallarında hava ayar elemanı olarak kullanılmaktadır. Galvaniz sacdan imal edilmektedir, klape üzerine sızdırmazlık contası uygulanır. Montajı cıvatalı olarak yapılmaktadır. Kumanda motoru aksesuarıdır.

Jaluzi Klapeler

Jaluzi klapeler tek yönlü hava akışını gerçekleştiren elemanlardır. Kanala monte edilen, dış duvar atış kısmına monte edilen ve dış duvar emiş kısmına monte edilen olmak üzere 3 tipi vardır. Kanatlar senkronize hareket için birbirine bağlanmışlardır.

Yangın Damperleri

Yangın damperleri havalandırma sistemlerinde yangının etrafa yayılmasını önlemek amacı ile yangın alanını sınırlamak için kullanılır. Gövde ve kanatlar ısıya dayanıklı olacak şekilde izole edilmekte ve talebe göre yangın anında otomatik kapamalı veya kontrollü olarak üretilmektedir.

Kanal Tipi Filtreler

Kanal tipi filtreler uygulamada kanal üzerine monte edilebilecek tarzda tasarlanmıştır. Her iki ucunda montaj flanşlar bulunmaktadır. Filtrelerin tamamı kolay sökülüp takılabilmeleri için kızaklar üzerine yerleştirilmiştir.